Poškozený notes

Je to dáno tím, že si jej nemůžete vzít s sebou. I když je dneska již tolik cloudů, že nemá smysl počítač tahat, všeobecně se způsobem k práci z domu i v zaměstnání nepoužívají. Proč, to věru nevím. Zvláštní je to, že notebooky, zvané lidově v jednotném čísle notes, velké stolní stroje vytlačují a zdá se, že to není jen proto, že šetří místo. Především totiž šetří energii. Jak to? Nu, mají menší spotřebu a je třeba si uvědomit, že u stolního PC je ještě i velký monitor, který také něco elektřiny „sežere“. Velkou obrazovku však nemůže nahradit žádný notebook, takže věřím, že se stolní stroje udrží.

slečna s notebookem

Ale zpět k notesům. Má jej skoro každý a dělá na něm doma, ve škole, v práci, prostě si jej člověk může vzít tam, kam potřebuje. To je jejich výhoda jako hrom. Ale co když se tento pomocník porouchá? Většinou je to katastrofa, protože ač je to všude psáno, skoro nikdo si nic nezálohuje. A tak znovu volám, lidi, zálohujte, zálohujte, a ještě jednou zálohujte. Hlavně ti, co v notebooku mají svou práci ze škol, nebo dokonce ze zaměstnání. Nikdy nevíte, co se může stát, nikdy nevíte, kdy budete zálohu potřebovat. O tom by vám mohli vyprávět lidé z firmy, kde se provádí oprava notebooků v Kolíně.

notebook

Ti již mnohokráte zažili situaci, kdy zhroucený majitel tvrdil, že má v notesu práci za statisíce. Jenže, pokud je poničeno úložiště takovým způsobem, že ani náročná technicky i finančně, záchrana dat nefunguje, nedá se nic dělat. Nikdo už data nikdy neuvidí a dotyčný se může chytat za hlavu, jak chce. Kdyby měl zálohu, nebyl by to žádný problém. Ale takto…

A jak jste na tom vy sami? Zálohujete pravidelně, nebo jen když vás napadne? Já vím, kvůli několika filmům a hrám, žádná panika, ale vy, co máte v notesu uloženou práci? Až vám jednou váš stroj vypoví poslušnost, určitě se obraťte na výše jmenovanou firmu. Na opravy i záchranu dat je prostě nejlepší.